O sboru

 

Sebranka je smíšený pěvecký sbor, který vznikl kolem základního článku Hnutí Brontosaurus Orchis. Již od roku 1998 zakladatelka Kamča Zenklová s maximální energií kultivuje hlásky všech nezpěvaček a nezpěváků. Výsledkem je spousta zábavy, slyšitelný pokrok a místy i kultivovaný přednes na místech ne úplně typických pro sborový zpěv (aneb koncerty na netradičních místech). Výsledkem snažení může být třeba takovéto vystoupení.

Pracovní metody jsou různé - od štěkání, kňučení a zívání přes houpání se, smích a hýbání různými částmi těla (vlastního) až po tvorbu zvuku a fixaci dobrých pěveckých návyků. Můžete se podívat na ukázku jedné z těchto pracovních metod. Tady uvidíte, jak lze ze sboru vyrazit půltón, tady zase, jak přimět sbor, aby nezpíval noty delší, než má :-). A na závěr kousek písně, po všech předchozích úpravách a opravách z Kamčiny strany.

Repertoár je přizpůsobitelný momentální sestavě mužstva a ženstva. Zhruba však lze říct, že rádi napodobujeme hudbu období renesance i 20. století, spirituály a hudbu lidovou.

Vede nás Kamča (Kamila Zenklová), která umí dirigovat kromě sboru také symfonický orchestr. Můžete nás vidět i slyšet na všelijakých nahodilých akcích jako např. na vernisážích, bálech nebo různých festivalech. Nejraději koncertujeme nejraději na netradičních místech, podívejte se, kde všude.

Pokud byste chtěli zdokonalit svůj syrový a neškolený hlas či projev, přijďte mezi nás :-) Potřebné informace najdete v sekci Kontakty. A nezalekněte se zpěvu, ať už čistého či trochu "ušpiněného". U nás má totiž šanci každý, kdo se s hlasivkami narodil...

Koncertujeme nejraději na netradičních místech, podívejte se, kde všude.

Kdy zpíváme v roce 2023

  • 6. a 20. 9.
  • 4. a 25.10.
  • 1., 8. a 22. 11.
  • 6. a 20. 12. 2023
  • 10. a 24. 1. 2024